Kategorie produktów

Podwyższające ph/kh

Filtr produktów

Kategorie
Producent
Jak sortujemy produkty?
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów

Odczyn wody a twardość węglanowa

O czym mówi nam poziom pH? To nic innego jak odczyn (cecha) roztworu, na którą wpływa obecność jonów dodatnich i ujemnych. W związku z tym możemy mieć do czynienia z pH wody zasadowym, obojętnym bądź kwaśnym.

W akwarystyce wartości pH klasyfikuje się w skali od 0 do 14, gdzie wartość 7 oznacza, że mamy do czynienia z odczynem obojętnym, poniżej 7 – kwaśnym, a powyżej tej wartości – zasadowym.

Twardość węglanowa jest wywoływana głównie przez wodorowęglan wapnia i magnezu. W zbiornikach wodnych zwykle utrzymuje się niskie ilości soli wapnia, przez co GH wynosi średnio między 5 a 10, również KH w tych przypadkach jest raczej niskie.

Preparaty podwyższające pH/KH wody w akwarium

Oferowane przez sklep akwarystyczny Planta Garden preparaty do podwyższania pH i/lub KH wody są jak najbardziej skuteczne, wymagają jednak ostrożności i stopniowego wprowadzania, z zachowaniem odstępu czasowego. Zbyt gwałtowne zmiany pH i twardości węglanowej w zbiornikach może zaszkodzić rybom. Środki podnoszące pH wody w akwarium należy rozcieńczać przed podaniem.

Sprawdź naszą ofertę preparatów do podwyższania pH – w razie pytań lub wątpliwości, jesteśmy do Twojej dyspozycji!