Kategorie produktów

Leki

Choroby krewetek akwariowych - jak sobie z nimi poradzić farmakologicznie?

Zdarza się, że nawet przy fachowej opiece i pielęgnacji krewetek stworzenia te mogą mimo wszystko podłapać jakieś infekcje czy choroby specyficzne dla tego gatunku. Najczęściej jednak krewetki chorują w wyniku ich nieprawidłowym pielęgnowaniu.

Rzadkie podmiany wody, unoszące się resztki pokarmowe czy zalegające na dnie szczątki roślin, podnoszą stężenie masy organicznej w zbiorniku, to z kolei przyczynia się do problemów z wylinką.

Zbyt wysoka temperatura w zbiorniku może przyspieszać ruch mikroorganizmów. Nieodpowiednia dieta osłabia układ odpornościowy krewetek.

Choroby czy infekcje może wywoływać także… stres. Nieodpowiednie parametry wody, zły dobór „sąsiadów” w zbiorniku, tłok w akwarium. Stres osłabia krewetki, zwiększając podatność na infekcje.

Leki dla krewetek akwariowych w sklepie Miętus

W zależności od rodzaju infekcji sugerujemy stosować dedykowane dla krewetek leki dostępne na stronie naszego sklepu internetowego. W ofercie m.in. preparaty zapobiegające chorobom, środki na infekcje bakteryjne oraz grzybiczne. Znajdziesz tu także leki na pasożyty.

Oferowane w Planta Garden leki dla krewetek oparte się na naturalnych ziołach, dzięki czemu nie są szkodliwe, nie niszczą pożytecznych bakterii.