Kategorie produktów

Usuwanie związków

Filtr produktów

Kategorie
Producent
Jak sortujemy produkty?
na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 57 elementów

Preparaty oczyszczające wodę w akwarium – kiedy są potrzebne?

Nawet doświadczony akwarysta może czasami napotkać w swoim akwarium „przeszkody” nie do ominięcia. Nadmiar fosforanów i azotanów w zbiorniku wpływa negatywnie na jakość wody, stan roślinności i zdrowie ryb. Konieczne w tych sytuacjach jest zastosowanie odpowiednich preparatów do oczyszczania wody w akwarium, które usuną nadmierną ilość tych pierwiastków.

Co podnosi poziom fosforanów i azotanów w akwarium? To przede wszystkim martwe organizmy, odchody zwierząt, rozpuszczone minerały zawierające fosfor.

Skąd wiadomo, że w zbiorniku występuje nadmiar któregoś z tych pierwiastków? W przypadku fosforanów namnażają się w szybkim tempie glony, z kolei azotyny i azotany doprowadzają do śmierci ryb, zwłaszcza w zbiornikach o małej ilości roślin w stosunku do zwierząt.

Środki i preparaty do do oczyszczania wody ze związków fosforu

Planta Garden posiada w swojej ofercie środki do usuwania związków fosforu z akwarium. Należy go zaaplikować w miejscu o intensywnym przepływie wody. Zastosowanie preparatu może spowodować chwilowe zmętnienie wody, które jednak samoistnie ustępuje po krótkim czasie.

Środki i preparaty do do oczyszczania wody ze związków azotu

W naszej ofercie znajdziesz także preparaty do usuwania związków azotu z akwarium, który obniża poziom amoniaku i usuwa azotany, a także zmniejsza częstotliwość podmian wody oraz potrzebę czyszczenia zbiornika.