Kategorie produktów

Uzdatniacze wody

Filtr produktów

Kategorie
Producent
Jak sortujemy produkty?
na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 128 elementów

Woda wodociągowa w akwarium – skutki dla roślin i ryb

Prawidłowe prowadzenie i utrzymywanie akwarium w dobrej kondycji wymaga co jakiś czas podmiany wody – nawet jeśli używamy pompek, filtrów i innych systemów odpowiedzialnych za oczyszczanie wody w zbiorniku.

W zdecydowanej większości (o ile pozwalają nam na to warunki) decydujemy się na wykorzystanie bieżącej wody z miejskiej kanalizacji – wodociągowej. Jest ona jednak niebezpieczna dla ryb i roślinności, zawiera bowiem metale ciężkie i chlor, które mogą w takich ilościach stanowić zagrożenie dla fauny i flory akwariowej.

Uzdatniacz wody do akwarium w sklepie Planta Garden

Rolą uzdatniaczy jest przygotowanie wody wodociągowej do wprowadzenia do zbiornika. Oferowane przez sklep akwarystyczny Planta Garden preparaty do uzdatniania wody neutralizują chlor oraz metale ciężkie, a także stabilizują obecne w wodzie mikroelementy.

Uzdatniacze do akwarium wprowadza się stopniowo, aby nie zachwiać parametrów wody. Są także niezbędne przy zakładaniu akwarium – pomagają uzyskać wymagane pH wody (inne dla krewetek, inne dla ryb słodkowodnych itd.). Łagodzą podrażnienia ryb wynikające z podmiany wody.

Uzdatniacze do wody są także pomocne przy transporcie ryb lub w trakcie ich separacji podczas chorób lub infekcji.