Kategorie produktów

Kostki lipowe

Filtr produktów

Kategorie
Producent
Jak sortujemy produkty?
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

W Planta Garden stawiamy na nowoczesne i niecodzienne rozwiązania w zakresie akwarystyki. Oferujemy produkty i urządzenia wyłącznie od renomowanych producentów. W naszym sklepie znajdziesz tylko przetestowane przez nas elementy wyposażenia akwarium – wiemy, co polecamy!

Napowietrzanie akwarium – czy jest potrzebne?

Jeśli jesteś właścicielem średniego bądź dużego zbiornika, a w dodatku więcej w nim ryb niż roślin – dodatkowe napowietrzanie akwarium w Twoim wypadku jest wskazane. W hurtowni akwarystycznej Planta Garden czekają na Ciebie wysokiej jakości rozwiązania, które wspomogą Cię w codziennej pielęgnacji zbiornika.

Czym jest kostka lipowa do akwarium?

Kostki lipowe działają podobnie jak kamienie napowietrzające. Są wykonane z drzewa lipowego i chętnie wykorzystuje się je do zestawów CO2 typu bimbrownia. Używa się ich np. do odpieniaczy. Przez doprowadzony do kostki wężyk pompowane jest powietrze, które wydostaje się do zbiornika przez otworki znajdujące się w kostce lipowej.

W odróżnieniu od kamienia kostka napowietrzająca powinna generować jeszcze mniejsze bąbelki powietrza lub wręcz wytwarzać mgiełkę. Jako że ten element ulega naturalnemu zużyciu, zaleca się wymianę kostki co 6-8 tygodni.