Kategorie produktów

Deflektory napowietrzające

Filtr produktów

Kategorie
Producent
Jak sortujemy produkty?
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów

Dbanie o komfortowe warunki dla ryb i roślin to jedno z podstawowych zadań akwarysty. W codziennych działaniach pomocne mogą być różnego rodzaju urządzenia i rozwiązania, których celem nadrzędnym jest m.in. utrzymanie odpowiedniego poziomu natlenienia wody. W Planta Garden oferujemy wysokiej jakości deflektory napowietrzające – uniwersalne nakładki usuwające osady, i nie tylko. Sprawdź, co jeszcze potrafi to niewielkie akcesorium.

Czy napowietrzanie wody w akwarium jest konieczne?

Temat wspomagania akwarium poprzez stosowanie sprzętów do napowietrzania zbiornika od lat spędza sen z powiek akwarystów – zwolenników jest tyle samo co przeciwników. Naszym zdaniem napowietrzanie akwarium jest uzasadnione w przypadku przerybionego zbiornika, a także gdy jest w nim pełno roślinności, która co prawda produkuje tlen, ale w nocy go odbiera, co może doprowadzić do spadku poziomu natlenienia wody.

Niedotlenienie może pogorszyć stan zdrowia ryb i roślin, doprowadzić do zwiększonej podatności na infekcje i choroby, a w ostateczności – śmierci.

Jak działa deflektor napowietrzający w akwarium?

Deflektor napowietrzający jest niewielką, uniwersalną nakładką, którą umieszcza się do pompy lub filtra. Nie wymaga dodatkowego zasilania. Napowietrzający deflektor do akwarium usuwa z wody amoniak, azotyny i osad. Pełni jeszcze jedną funkcję – powoduje obracanie się wylotu strumienia wody z pompy, przez co na powierzchni tworzy przyjemną falę, która wspomaga natlenianie zbiornika.