Kategorie produktów

Termometry akwariowe

Filtr produktów

Kategorie
Producent
Jak sortujemy produkty?
na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 26 elementów

Po co termometr w akwarium?

Termometr pozwala na bieżąco sprawdzać temperaturę w akwarium. Dzięki temu jesteś w stanie zareagować, gdy temperatura w akwarium nagle spadnie lub odwrotnie – wzrośnie.

Wiedza o temperaturze w akwarium jest niebywale istotna. Większość roślin, ryb i zwierząt akwariowych funkcjonuje prawidłowo tylko w określonych zakresach, dlatego skoki temperatur w akwarium mogą wpływać niekorzystnie na ich rozrost, samopoczucie czy zachowanie. Możemy też w ten sposób monitorować pracę grzałki, żeby odpowiednio szybko zareagować i zmienić ustawienia grzania w akwarium.

Rodzaje termometrów do akwarium

Oferowane przez Planta Garden termometry do akwarium zamykają się w trzech kategoriach – tradycyjne (ale rtęć zastąpiona jest alkoholem), ciekłokrystaliczne oraz elektroniczne. Od nas zależy, na który wariant termometru do akwarium się zdecydujemy.

W Polsce nie dostaniemy już w aptekach termometrów z rtęcią – jest to materiał niebezpieczny dla człowieka, a już na pewno dla innych stworzeń jak ryby. Rtęć zastępuje alkohol, równie precyzyjnie wskazując temperaturę.

Termometry elektroniczne do akwarium mogą wyświetlać informację o temperaturze w zbiorniku i pomieszczeniu. Przykleja się je do szyby akwarium od zewnątrz.