Kategorie produktów

Oczyszczanie wody

Filtr produktów

Kategorie
Producent
Jak sortujemy produkty?
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

Czystość wody w krewetkarium dzięki oczyszczaczom wody

Jak nie raz wspominaliśmy, krewetki to wyjątkowe stworzenia, które wymagają jednak specjalnego traktowania i pielęgnacji. W przypadku krewetkarium czystość wody stanowi jeden z kluczowych czynników warunkujących utrzymanie zdrowej hodowli tych bezkręgowców.

Ważne, aby stosowane w krewetkarium preparaty oczyszczające wodę nie zmieniały w diametralny sposób twardości węglanowej czy bufora pH wody. Oczyszczacze wody znajdujące się w sprzedaży sklepu akwarystycznego Planta Garden są bezpieczne dla zwierząt i roślin, nie zmieniają także parametrów wody.

Preparaty do oczyszczania wody usuwające amoniak i azotyny

Oferowane przez nas oczyszczacze wody do krewetkarium są w 100% nieszkodliwe dla krewetek nawet w sytuacji ich przedawkowania. Należy je stosować przy zakładaniu nowych zbiorników oraz w przypadku hodowli dużego stada krewetek i przy częstej podmianie wody.

Uwalniane do wody związki azotu (amoniak i azotyny) są dla krewetek (i nie tylko) trujące i zagrażające ich życiu. Należy więc dążyć do utrzymywania równowagi biologicznej w zbiorniku, a także stabilizacji prawidłowego obiegu azotu.