Kategorie produktów

Sondy pH (elektrody)

Filtr produktów

Kategorie
Producent
Jak sortujemy produkty?
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

Sonda pH do akwarium – niezbędny element pomiarowy

W ofercie naszej hurtowni akwarystycznej znajdziesz uniwersalne sondy pH, współpracujące z większością kontrolerów. Proponujemy tylko wysokiej jakości elektrody pH, gdyż wiemy, że dokładność pomiarów zależy przede wszystkim od jakości urządzenia pomiarowego.

Zapewniamy bezpieczny transport każdego zakupionego u nas przedmiotu, w szczególności tak delikatnych produktów jak sondy pH czy komputery pH.

Zasada działania sondy pH

Do prawidłowego działania sonda akwariowa wymaga płynów kalibracyjnych, najlepiej w zakresie od pH 4 do pH 7 – znajdziesz je w naszej ofercie. Miernik pH dokonuje pomiarów różnicy potencjałów pomiędzy elektrodą odniesienia a elektrodą pH, zależnej od stężenia jonów H+ wodzie. Dzięki temu jesteśmy w stanie określić zasadowość bądź kwasowość roztworu, czyli w naszym przypadku – wody w zbiorniku.

Pamiętaj, że elektrody pH nie należy wycierać, a jedynie przepłukać. Sondy pH wymagają codziennej kalibracji celem utrzymania precyzyjnych wyników. Wybierz sondy pH oferowane przez Planta Garden i na bieżąco badaj jakość wody w sposób precyzyjny!