Kategorie produktów

Chłodziarki do akwarium

Filtr produktów

Kategorie
Producent
Jak sortujemy produkty?
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów

Tak jak grzałka pomaga utrzymywać odpowiednią temperaturę wody w chłodniejsze dni, tak wentylatory odpowiadają za obniżenie temperatury w zbiorniku w trakcie letnich upałów. Jednak w przypadku akwariów o znacznej pojemności zwykłe wentylatory nie będą wystarczające wydajne. W tym wypadku polecamy profesjonalne, wysokowydajne chłodziarki do akwarium.

Czym jest chłodziarka do akwarium?

Chłodziarka jest urządzeniem zewnętrznym, umieszczanym poza zbiornikiem. Wygląda jak niewielka lodówka. Jej zadaniem jest szybkie schładzanie wody, szczególnie w czasie upałów, gdy temperatura wody podnosi się powyżej 25 stopni, a temperatura powietrza wynosi 30 stopni Celsjusza.

Dzięki wysoko wydajnym sprężarkom woda jest szybko schładzana i równomiernie rozprowadzana w zbiorniku. Oferowane przez Planta Garden chłodziarki wyposażone są w cyfrowy termostat – bardzo dokładny (do 0,1 stopnia).

Czym się kierować przy wyborze chłodziarki?

Przede wszystkim należy sprawdzić parametry urządzenia – moc i wydajność. Najmocniejsza oferowana w Planta Garden chłodziarka jest w stanie efektywnie chłodzić wodę w zbiorniku do 2000 litrów (moc 480 W)!

Kolejną kwestią jest ilość dostępnego miejsca – chłodziarka jest dość dużym urządzeniem zewnętrznym i powinno znajdować się możliwie jak najbliżej zbiornika.

Dostępne chłodziarki posiadają także grzałki z funkcją automatycznego grzania, gdy temperatura wody spadnie poniżej tej zadanej.