Kategorie produktów

Tła strukturalne

Filtr produktów

Kategorie
Producent
Jak sortujemy produkty?
Pokazuje 1 - 16 z 16 elementów

Tła strukturalne do akwarium

Dobrze dobrane tło strukturalne do akwarium potrafi w mgnieniu oka zmienić wystrój zbiornika nie do poznania, czyniąc z niego miejsce wyjątkowe, niemal magiczne. A przy tym bardzo naturalnie wyglądające, jakby akwarium stanowiło wycinek oceanu czy leśnego strumyka. W Planta Garden mamy dla Ciebie szeroki wybór teł strukturalnych – sprawdź sam!

Rodzaje tła strukturalnego

Najprościej ujmując, można tła strukturalne podzielić na 2 główne kategorie: płaskie oraz wielowarstwowe. Te pierwsze są o tyle wygodnym rozwiązaniem, że nie zabierają miejsca w akwarium, więc sprawdzą się również w mniejszych zbiornikach.

Tła strukturalne wielowarstwowe z kolei mogą zawierać elementy dekoracyjne z korzeniem, skałą czy połączeniem tych detali. Te warianty zabierają nieco przestrzeni w zbiorniku, dzięki temu jednak tworzą efekt głębi, dodając kompozycji trójwymiarowości.

Tło akwarystyczne a tło strukturalne – różnice

Tło strukturalne posiada warstwy, które w różnym stopniu będą „odstawać” od ściany. Struktury tworzą efekt 3D w zbiorniku. Dzięki temu ryby czują się bezpieczniej, jakby znajdowały się w swoim naturalnym środowisku.

Tła akwarystyczne są drukowane, strukturalne – malowane ręcznie. Istnieje prawdopodobieństwo, że przy zakupie dwóch lub więcej teł strukturalnych o tym samym wzorze uzyskamy delikatną różnicę w kolorach.

I po trzecie – montaż. Tło akwarystyczne montowane jest po zewnętrznej stronie zbiornika, tło strukturalne – wewnątrz. Do zakrycia przyrządów filtracyjnych można użyć maskownicy, które znajdziesz w Planta Garden.