Kategorie produktów

Nawozy płynne potasowe

Filtr produktów

Kategorie
Producent
Jak sortujemy produkty?
na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 41 elementów

Nawozy potasowe w akwarium. Dlaczego są konieczne?

Potas jest niezbędny do prawidłowego wzrostu roślin.

Jak rozpoznać niedobór potasu w akwarium?

Niedobór potasu w akwarium powoduje przede wszystkim degradację liści – odbarwienie przechodzące w gnicie. Powolny i postępujący niedobór może objawiać się zżółknięciem liści i pojawiającymi się kropek nekrotycznych (zgniła tkanka). Silny niedobór wywołuje zwolnienie, a następnie zahamowanie wzrostu roślin.

Niedobór potasu w akwarium. Uzupełnij go z nawozem fosforowym w płynie!

Najczęściej do niedoboru potasu w akwarium dochodzi, gdy podaje się go za mało w odniesieniu do ilości roślin występujących w zbiorniku. Drugą przyczyną niedoboru potasu może być zbyt duża ilość pozostałych anionów (wapń, magnez, sód).

Z kolei nadmiar potasu w akwarium przyczynia się do deformacji roślin i spowolnienia oraz zaburzeń ich wzrostu. W nadmiernej ilości potas nie jest toksyczny i nie uszkadza roślin.

Jaki nawóz płynny potasowy do akwarium wybrać?

Oferowane przez Planta Garden preparaty – płynne nawozy potasowe do roślin akwariowych – nie są szkodliwe dla ryb ani innych zwierząt w akwarium. Wybierając nasze produkty masz pewność, że sięgasz po nawozy sprawdzone i polecane przez innych akwarystów. W przypadku wątpliwości lub pytań – jesteśmy do Twojej dyspozycji, chętnie pomożemy.