Kategorie produktów

Latest comments

Blog akwarystyczny

 • Jak dbać o welonki (złote rybki)? Poradnik dla akwarystów | Plantagarden
  Jak dbać o welonki (złote rybki)? Poradnik dla akwarystów | Plantagarden
  877 wyświetleń polubień

  Zobacz w jaki sposób dbać o welonki na codzień. Sprawdź jak przygotować akwarium, pokarm oraz wodę. Zobacz nasz poradnik! Czym jest złota rybka? W kilku akapitach przedstawiam historię kulturową tej pozornie nudnej ryby, malując ją jako pospolitą i egzotyczną, bohatera badań naukowych oraz biogeograficzną historię sukcesu

 • Jakie korzenie do akwarium wybrać? Rodzaje korzeni w akwarystyce i ich przeznaczenie
  Jakie korzenie do akwarium wybrać? Rodzaje korzeni w akwarystyce i ich przeznaczenie
  2007 wyświetleń polubień

  Wykorzystanie korzeni do akwarium w swojej aranżacji niesie za sobą oczywiste korzyści estetyczne, które z całą pewnością przyczynią się do stworzenia wyjątkowego podwodnego krajobrazu. Oprócz walorów estetycznych, korzenie stanowią również schronienie dla niektórych gatunków ryb i są pomocne w uzyskaniu stabilnych parametrów wody akwariowej. Użycie dobrze dobranych korzeni wnosi do aranżacji całkowicie naturalną harmonię. Nie ma złego sposobu na udekorowanie akwarium korzeniami. Jedyne, o...

 • AQUASCAPING STONE! Czyli rodzaje skał używanych w akwarystyce
  AQUASCAPING STONE! Czyli rodzaje skał używanych w akwarystyce
  6532 wyświetleń
  5 Comments
  (5.0)
  polubień

  Na rynku istnieje wiele rodzajów skał odpowiednich dla każdego akwarium. Ich rozmiar, kolor, kształt zależy tylko i wyłącznie od indywidualnego podejścia i gustu. Wybierając kamienie do swojego akwarium najlepiej zdecydować się tylko na jeden rodzaj aby zachować naturalny wygląd.

 • Choroby ryb akwariowych
  Choroby ryb akwariowych
  95514 wyświetleń polubień

  Wirusy, bakterie, pasożyty atakują niemal wszystkie żywe istoty na naszej planecie. Tak jak my chorujemy tak i nasze ryby w akwarium również możę dopaść niebezpieczna dla ich życia choroba. Jak zatem rozpoznać czy nasza ryba jest zdrowa czy chora?

 • Przewodnik ryb akwariowych. Kirysy - ryby z rodziny kirysowatych.
  Przewodnik ryb akwariowych. Kirysy - ryby z rodziny kirysowatych.
  18189 wyświetleń polubień

  Na pewno sporo z niżej opisanych gatunków znacie ze swoich ulubionych sklepów akwarystycznych, ale o istenieniu co najmniej kilku pozycji na pewno nie mieliście zielonego pojęcia. Ryby Kirysy zaliczane są do kręgu ryb sumokształtnych.

 • Walka z glonami - rodzaje i metody zwalczania glonów
  Walka z glonami - rodzaje i metody zwalczania glonów
  37394 wyświetleń polubień

  Spotkaliście się z takim zdaniem: „ja glonów nigdy nie miałem”? Możemy je od razu obalić - w każdym akwarium glony występują w postaci zarodników, zawsze znajdzie się rodzaj glona, który dostosuje się do panujących warunków. 

 • Brzanki, ryby z rodziny karpiokształtnych. Przewodnik ryb akwariowych.
  Brzanki, ryby z rodziny karpiokształtnych. Przewodnik ryb akwariowych.
  13748 wyświetleń polubień

  W tym wymienimy i opiszemy wam najpopularniejsze odmiany brzanek występujących w akwarystyce, zwrócimy uwagę na ich pochodzenie, wymagania oraz usposobienie. Jest to jedna z najliczniejszych w gatunki rodzina ryb. 

 • Rośliny Ludwigia - Przewodnik roślin akwariowych
  Rośliny Ludwigia - Przewodnik roślin akwariowych
  7165 wyświetleń polubień

  W tym artykule przedstawimy wam najpopularniejsze odmiany roślin z rodzaju Ludwigia. Rośliny te cieszą się ogromną popularnością wśród akwarystów, jednocześnie uznawane są za rośliny dość kapryśne w uprawie.

 • Bocje - ryby z rodziny piskorzowatych. Przewodnik ryb akwariowych.
  Bocje - ryby z rodziny piskorzowatych. Przewodnik ryb akwariowych.
  10516 wyświetleń polubień

  Artykuł ten przybliży Was do bocji, ryb popularnych i bardzo znanych w akwarystyce. Zalicza się do kręgu ryb karpiokształtnych z rodziny kozowatych. Rodzina ta liczy ponad 220 gatunków ryb zamieszkujących Eurazję i Maroko.

 • Zakładanie pierwszego akwarium krok po kroku.
  Zakładanie pierwszego akwarium krok po kroku.
  22367 wyświetleń polubień

  Każdemu z was na pewno chodzi po głowie założenie pierwszego akwarium z prawdziwego zdarzenia niczym akwarium z siedziby ADA w Japonii. W tym artykule postaramy się krok po kroku opisać jak powinno wyglądać zakładanie akwarium. W naszym poradniku dowiesz się co potrzeba do startu akwarium. Zaczynamy!

 • Karmienie rybek w akwarium – poznaj 6 podstawowych zasad.
  Karmienie rybek w akwarium – poznaj 6 podstawowych zasad.
  28847 wyświetleń polubień

  Żywienie ryb jest bardzo istotne ponieważ wpływa pozytywnie na rozwój ryby, dobrej jakości pokarm poprawa samopoczucie ryby oraz podnosi jej odporność na choroby, wpływa na wybarwienie i przemianę materii. 

 • Nawożenie akwarium - jakie nawozy do akwarium?
  Nawożenie akwarium - jakie nawozy do akwarium?
  23982 wyświetleń polubień

  Naowożenie akwarium? Coś pewnie o tym słyszałeś, ale słyszałeś też że kolega kolegi nic nie nawozi i wszystko rośnie, albo "kiedyś to nie było nawozów do akwarium i też wszystko rosło". Filtrując te wszystkie porady najlepiej abyś poprosił swojego doradcę aby pokazał swoje akwarium.

Showing 1 to 12 of 31 (3 Pages)