Kategorie produktów

Płyny wskaźnikowe

Filtr produktów

Kategorie
Producent
Jak sortujemy produkty?
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów

Po co płyn wskaźnikowy w akwarium?

Posiadanie akwarium wiąże się z dużą odpowiedzialnością za roślinność oraz zwierzęta, które znajdują się w naszym zbiorniku. Pomiar stężenia dwutlenku węgla w wodzie pozwoli odpowiednio wcześnie zareagować w przypadku jego nagłego spadku lub wzrostu, co umożliwi podjęcie niezbędnych działań w celu ratowania ryb oraz wszelkiej roślinności znajdującej się w akwarium.

Płyn wskaźnikowy pokazuje w formie koloru poziom stężenia CO2 w wodzie. Jeśli jest ono za niskie, wówczas płyn zmienia barwę na ciemnoniebieską, gdy za wysokie – czerwoną. Idealne warunki to barwa jasno zielona.

Płyny wskaźnikowe do indykatorów Planta Garden

W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości, precyzyjne płyny wskaźnikowe do akwarium. W zależności od otrzymanej barwy otrzymujesz niemal natychmiast informację o poziomie stężenia dwutlenku węgla w zbiorniku.

Płynu nie należy rozcieńczać, jest gotowy do użycia – wystarczy umieścić kilka kropel w indykatorze i umiejscowić urządzenie mniej więcej na połowie wysokości zbiornika. Jeśli masz pytania odnośnie zasady działania płynu wskaźnikowego, indykatora lub innych akcesoriów akwarystycznych – prosimy o kontakt, chętnie udzielimy niezbędnego wsparcia.