Kategorie produktów

Enzymy i hormony roślinne

Filtr produktów

Kategorie
Producent
Jak sortujemy produkty?
Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów

Czym są fitohormony?

Fitohormonami nazywamy hormony roślinne, czyli grupę związków organicznych – ich zadaniem jest regulacja wzrostu i rozwoju roślin. W akwarystyce fitohormony stosuje się dla poprawy kondycji flory akwariowej. To w pełni naturalne, biologiczne suplementy – stymulatory.

Dostępne w ofercie sklepu akwarystycznego Planta Garden fitohormony roślinne i preparaty z enzymami są nieszkodliwe dla ryb oraz innych stworzeń zamieszkujących akwarium/terrarium.

Enzymy i hormony - preparaty na redukcję stresu u roślin

Czy wiesz, że rośliny są tak samo podatne na stres jak ludzie? Przycinanie czy przesadzanie to najczęstsze sytuacje generujące stres u roślin. Zastosowanie odpowiednich preparatów do redukcji stresu roślin akwariowych pozwoli nie tylko na redukcję stresu, a także wzmocnienie roślin po przycinaniu – będą szybciej odrastać.

Hormony roślinne do akwarium

W ofercie sklepu akwarystycznego Planta Garden znajdują się także czyste hormony roślinne do akwarium, których stosowanie w zdecydowany i widoczny gołym okiem sposób poprawia jakość wzrostu roślin. Zwiększa się wielkość łodyg czy korzeni, rozwijają się pąki. Nie zawierają azotanów i fosforanów, dzięki czemu są nieszkodliwe dla ryb i skorupiaków.