Kategorie produktów

Napowietrzanie

Filtr produktów

Kategorie
Producent
Jak sortujemy produkty?
na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 151 elementów

Napowietrzanie akwarium - preparaty w sklepie akwarystycznym Miętus

Planta Garden oferuje szeroki wachlarz produktów i urządzeń do napowietrzania wody akwariowej. Tylko u nas znajdziesz tak wiele rozwiązań do Twojego zbiornika, zaczynając od nabąblaczy, przez deszczownie do filtrów czy dyfuzory napowietrzające, na zaworkach zwrotnych kończąc. Gwarantujemy atrakcyjne ceny i szybką dostawę!

Dlaczego napowietrzanie wody w akwarium jest konieczne?

Napowietrzacze do wody stanowią wsparcie dla akwarystów dla zapewnienia odpowiednich warunków do życia rybom, roślinom i pożytecznym bakteriom. Zestawy napowietrzające w szczególności poleca się do zbiorników średnich oraz dużych, przerybionych, gdzie potrzebne jest zapewnienie dodatkowego „zapasu” tlenu.

Jeśli nie wiesz, czy w Twoim akwarium potrzebne jest napowietrzanie – obserwuj ryby. Gdy są apatyczne, ospałe, bez apetytu lub zachowują się inaczej niż zwykle, wtedy rozważ zakup pompki napowietrzającej czy deszczownicy. Zawsze możesz także zwrócić się o pomoc do nas – chętnie udzielimy niezbędnego wsparcia i pomożemy wybrać rozwiązanie skrojone na miarę Twoich potrzeb!

Jakie są skutki niedotlenienia w akwarium? Natlenianie akwarium to często konieczność

Dość szybko rozpoznasz, że w Twoim akwarium może brakować tlenu. Wspomnieliśmy już o zachowaniu ryb, także roślinność zacznie zmieniać barwę, „mizernieć” w oczach. Niedobór tlenu utrzymujący się przez dłuższy czas może doprowadzić nawet do śmierci ryb czy obumarcia roślin.

Z kolei nadmiar tlenu zaobserwujesz, gdy np. ryby zaczną coraz częściej zbliżać się do powierzchni wody albo zauważysz drżenie płetw.