Kategorie produktów

Zaworki zwrotne

Filtr produktów

Kategorie
Producent
Jak sortujemy produkty?
Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów

Zaworki zwrotne CO2 do akwarium – do czego służą?

Te niewielkie elementy stanowią bardzo przydatne wyposażenie akwarium. Zaworki zwrotne CO2, zwane również przeciwzwrotnymi, wykorzystywane są w kwestiach bezpieczeństwa zbiornika. Jeśli wzbogacasz wodę o dwutlenek węgla, tego rodzaju akcesoriów nie powinno zabraknąć przy Twoim akwarium.

Zawory zwrotne do akwarium odcinają dopływ wody, aby nie dopuścić do zalania zestawu CO2. Wyłączenie na noc doprowadzenia dwutlenku węgla do zbiornika może spowodować zassanie wody do wężyka po wpływem powstałego podciśnienia. Zadaniem zaworu zwrotnego jest odcięcie możliwości cofnięcia się wody.

Jakie akwariowe zaworki zwrotne polecamy?

W sklepie internetowym Planta Garden znajdziesz tylko sprawdzone sprzęty i akcesoria akwarystyczne renomowanych producentów z całego świata. W szczególności polecamy produkty oferowane przez firm Camozzi, znaną z precyzji i niezawodności. Choć na rynku dostępne są przeróżne zaworki plastikowe czy szklane, rekomendujemy metalowe zaworki zwrotne Camozzi ze względu na wysoką jakość wykonanych elementów i bezawaryjność.

Szukasz wyposażenia akwarium w ramach techniki CO2? Skontaktuj się z nami a pomożemy Ci wybrać niezbędne akcesoria i sprzęt dostosowany do Twoich potrzeb i oczekiwań.