Kategorie produktów

Nawozy

Filtr produktów

Kategorie
Producent
Jak sortujemy produkty?
na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 396 elementów

Nawozy do akwarium. Dlaczego rośliny akwariowe ich potrzebują?

Nawóz, zarówno tradycyjny jak i ten akwariowy, spełnia niezwykle ważną rolę – dostarcza roślinom pierwiastki oraz mikro- i makroelementy niezbędne do ich prawidłowego rozwoju. Jakie mikroelementy zawierają odżywki do roślin akwariowych? To najczęściej żelazo, chlor, miedź, bor, cynk, kobalt, nikiel. Najważniejszymi pierwiastkami są: węgiel oraz azotfosfor i potas.

Nawóz akwariowy - w płynie czy stały?

W ofercie Planta Garden znajdziesz nawozy stałe w postaci sypkiej lub tabletek oraz preparaty w płynie. Nawóz do akwarium w płynie jest prosty w aplikacji i niewymagający. Preparaty stałe używa się głównie w przypadku mocno ukorzenionych systemów roślinnych. Z kolei nawóz w tabletkach gwarantuje zawsze idealnie odmierzoną ilość mikroelementów, które wspomogą bujny rozrost roślin akwariowych.

Odżywki do roślin akwariowych - czy wystarczy jeden rodzaj?

Oczywiście dostępne są kompletne nawozy do roślin akwariowych, zawierające zestaw mikro- i makroelementów oraz pierwiastków niezbędnych do prawidłowego rozwoju roślin. Ale w przypadku, gdy w naszym zbiorniku brakuje konkretnego „elementu” i nie chcemy przesadzić z nawożeniem podłoża pozostałymi pierwiastkami, lepiej sięgnąć po specjalistyczne nawozy akwariowe. W naszym sklepie znajdziesz m.in. nawóz azotowy, fosforowy czy węglowy, który nie dość, że wspomaga wzrost roślin, to jednocześnie niszczy glony.

Zapoznaj się z naszą gamą nawozów akwariowych. W przypadku pytań – jesteśmy do dyspozycji.