Kategorie produktów

Przytwierdzanie roślin akwariowych

Filtr produktów

Kategorie
Producent
Jak sortujemy produkty?
Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów

Aquascaping – co to jest?

Zainteresowanie akwarystyką sukcesywnie wzrasta. Coraz bardziej popularny staje się aquascaping, czyli technika polegająca na przemyślanym kształtowaniu krajobrazów akwarystycznych, w zbiornikach tego typu zwykle nie ma ryb i bezkręgowców lub występują w małych ilościach, główny nacisk bowiem kładzie się na rośliny.

Bezpieczne przytwierdzanie roślin - Aquascaping

Niezależnie od tego czy interesujesz się aquascapingiem, czy po prostu lubisz dbać o roślinność w swoim akwarium, w naszym sklepie akwarystycznym znajdziesz sporo przydatnych akcesoriów do przytwierdzania roślin.

W pierwszej kolejności polecamy szpilki do korzeni – wykonane z niełamliwego tworzywa, służą do bezpiecznego chwytania korzeni roślin do momentu ich zakorzenienia się na stałe w podłożu. Co ważne, szpilki nie powodują uszkodzeń roślin ani podłoża, natomiast pomagają je skutecznie przytwierdzić.

Oferowane przez nas podstawki na mech to świetne rozwiązanie w przypadku hodowli mchu. Umieszczając roślinne na tej podstawce zyskujemy wygodne miejsce do przycinania i w razie potrzeby również przesuwania mchu bez wyrządzania mu krzywdy.

Posiadamy także designerskie i bardzo efektowne szklane doniczki dla roślin – montowane na przyssawki wewnątrz zbiornika tworzą niepowtarzalną kompozycję.