Kategorie produktów

Rośliny akwariowe z własnej hodowli

O hodowli

Nasza hodowla powstała w roku 2011, zrodzona z pasji oraz chęci zapewnienia Państwu roślin akwariowych najlepszego gatunku. Od momentu stworzenia jest systematycznie powiększana, a w chwili obecnej dysponujemy kilkudziesięcioma stulitrowymi zbiornikami, by sprostać Państwa rosnącym potrzebom. O wszystkie rośliny akwariowe dbamy jak o własne, zapewniamy im odpowiednie warunki, kontrolujemy parametry tak, by każda wychodząca od nas roślina dotarła do celu w idealnym stanie.


Jakość

Priorytetem w hodowli roślin akwariowych jest dla nas jakość, dlatego poświęcamy mnóstwo czasu i energii, by utrzymać jak najwyższy poziom. W efekcie dostają Państwo produkt nieco droższy niż przypadkowe szczepki, dostępne na naszym rynku, za to mamy niemal 100% pewności, że aklimatyzacja naszych roślin akwariowych przebiegnie bezproblemowo oraz, że będą przez długi czas cieszyły oko właściciela. Oczywiście nie możemy przewidzieć wszystkich czynników zewnętrznych, na których działanie będą narażone rośliny w drodze do Państwa, jednak jako profesjonalny sklep akwarystyczny jesteśmy gotowi ponownie przesłać te z nich, które ulegną uszkodzeniu w czasie transportu, oczywiście po zapoznania się z dokumentacją zniszczeń. 


Hodowla wodna a emersyjna

Wszystkie nasze rośliny akwariowe (oprócz in vitro, o których poniżej) pochodzą z hodowli wodnej. Co to oznacza dla Państwa? Otóż przewaga wodnej hodowli roślin akwariowych nad emersyjną oraz in vitro jest oczywista: pierwsze od początku znajdują się pod wodą i w ten sposób przez cały czas, kiedy u nas przebywają, mają zapewnione takie same warunki jak po posadzeniu u Państwa. Nie sprawi to, że przeżyją szok po przesadzeniu formy nadwodnej pod wodę. Daje to oczywiście o wiele większą gwarancję przyjęcia się roślin. Często jest też tak, że gatunek, który zachwycił nas w sklepie, zupełnie inaczej zaczyna rosnąć w akwarium, na przykład nowe liście mają inny kształt niż poprzednie. To jest jedną z oznak, że kupiliśmy roślinę z hodowli emersyjnej.

Reasumując: hodowla wodna gwarantuje, że przyjmie się większa ilość roślin, a także sprawi, że w akwarium uzyskamy taki sam kształt rośliny, jaki spodobał się nam w momencie zakupu.

rośliny akwariowe kategoria


In vitro

W naszej ofercie posiadamy również kubki z sadzonkami in vitro. Pod tą nazwą kryją się rośliny akwariowe, do wyhodowania których potrzebne są specjalne warunki laboratoryjne, pozwalające na uzyskanie dużej ilości egzemplarzy w krótszym czasie, niż byłby potrzebny w przypadku hodowli wodnej. Rośliny in vitro rosną dzięki specjalnej pożywce, którą po zakupie trzeba dokładnie wypłukać. Jeśli nie chcemy ich od razu sadzić, najlepiej zostawić pojemnik zamknięty. Po wyjęciu roślin nie zaleca się ich ponownego wkładania do pojemników z żelem. Ogromną zaletą tego rodzaju hodowli jest duża ilość sadzonek, jakie otrzymujemy. Aklimatyzacja roślin in vitro może nastręczać wielu problemów, a na pewno nie przebiega tak łatwo, jak tych z hodowli wodnej i początkujący powinni mieć tego świadomość, by uniknąć rozczarowań. Dużą zaletą jest natomiast pewność, że wraz z roślinami nie dostaną się do naszego zbiornika "pasażerowie na gapę" w postaci na przykład ślimaków czy glonów. Jeśli więc mamy do wyboru rośliny z niepewnej hodowli wodnej i in vitro, zdecydowanie polecam te drugie.

W przypadku jakichkolwiek pytań odnośnie naszych roślin, prosimy o kontakt. Pomożemy w wyborze obsady roślinnej do Państwa zbiorników, rozwiejemy wątpliwości i udzielimy informacji na temat poszczególnych gatunków. Zachęcamy także do szczegółowego zapoznaniu się z naszą ofertą roślin akwariowych.