Kategorie produktów

Ostatnio przeglądane

Promocje

Obniżka! Florin-Fe 250ml Brightwell Aquatics

Florin-Fe 250ml Brightwell Aquatics

Łatwo przyswajalne żelazo II i III stopnia utlenienia, 250ml

Więcej szczegółów

Produkt chwilowo niedostępny!

Nowe

Możesz uzyskać 3% rabatu, ale wartość koszyka musi przekroczyć 500,00 zł.

23,80 zł / szt

-30%

34,00 zł

+2 pkt lojalnościowych

Kupując teraz ten produkt otrzymasz . Możesz je zamienić na kod rabatowy!


Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Zapewnia dwustopniowe podejście do suplementacji żelazem.

Florin-Fe:

Łatwo przyswajalne żelazo II i III stopnia utlenienia do wszystkich akwariów roślinnych.

Informacje ogólne:

  • Suplement żelaza dwuwartościowego (Fe2+) i trójwartościowego (Fe3+) do akwariów roślinnych.
  • Zapewnia dwustopniowe podejście do suplementacji żelazem – jeden składnik umożliwia
  • natychmiastowe dostarczenie żelaza, a drugi składnik uwalniany jest okresowo podczas cyklu świetlnego, gdy akwarium jest oświetlane.
  • Preparat jest ponad 50% silniej skoncentrowany od konkurencyjnych produktów.
  • Owoc obszernych badań nad roślinami wodnymi oraz ich zapotrzebowaniem na składniki odżywcze.

Informacje szczegółowe:

Żelazo jest niezbędnym pierwiastkiem dla roślin, zarówno wodnych jak i lądowych. Wykorzystywane jest w procesach produkcji chlorofilu oraz jest odpowiedzialne za aktywację niektórych enzymów, które biorą udział w reakcjach metabolicznych.

Rośliny potrzebują tego elementu w niewielkich ilościach. Żelazo jest mikroskładnikiem odżywczym, a jego niedobór często stanowi czynnik ograniczający rozwój roślin w niektórych ekosystemach wodnych. Jest to łatwo zauważalne zwłaszcza w tych środowiskach, w których ilość żelaza jest na poziomie niewykrywalnym, a gdzie suplementacja tym pierwiastkiem powoduje zwiększenie tempa rozwoju roślin.

Choć zwiększenie rozwoju roślin może być pożądane przez akwarystów, należy pamiętać, że zbyt duża suplementacja żelazem (a tym samym zbyt duże jego stężenie w wodzie) może doprowadzić także do nadmiernego wzrostu alg w zbiorniku. Taka sytuacja może mieć miejsce szczególnie w akwariach charakteryzujących się zbyt wysokimi stężeniami azotanów i fosforanów. Jak wspomniano powyżej, żelazo jest kluczowym pierwiastkiem potrzebnym do produkcji chlorofilu, który z kolei jest niezbędnym związkiem do zaistnienia procesu fotosyntezy.

Objawami niedoboru żelaza w akwarium są pożółkłe, a czasami nawet jakby przezroczyste liście roślin. W bardziej zaawansowanych etapach niedoboru żelaza, liście roślin rozpadają się na kawałki pod wpływem działania delikatnego prądu wody lub wskutek jej drgań. Choć wyżej opisane objawy mogą być również wynikiem działania innych czynników chemicznych lub środowiskowych, najczęściej ich przyczyną jest niedostateczna ilość żelaza w wodzie (przy czym należy pamiętać, że potas, magnez i azot również odgrywają tutaj bardzo ważną rolę).

Preparat Florin-Fe firmy Brightwell Aquatics pozwala uzupełnić niedobory żelaza na dwa sposoby: natychmiastowo oraz poprzez opóźnione, cykliczne uwalnianie tego pierwiastka do wody. Takie działanie preparatu możliwe jest dzięki wykorzystaniu naturalnych reakcji biologicznych i fotochemicznych zachodzących w akwarium, których wynikiem jest osiągnięcie bardziej stabilnego stężenia żelaza w wodzie niż próba tego samego za pomocą innych metod płynnej suplementacji.

Zaleca się, aby przeprowadzać suplementację żelazem raz dziennie, nie zaś raz na tydzień. Taka częstotliwość dawkowania żelaza pozwala osiągnąć jego stabilne stężenie w wodzie (w przeciwieństwie do sytuacji, gdy żelazo dozowane jest w dużych ilościach i szerszych odstępach czasu), dzięki czemu będzie mogło być ono pobierane przez rośliny stopniowo.

Co więcej, taki sposób dozowania pozwala zminimalizować ryzyko rozprzestrzenienia się niepożądanych alg w akwarium, które mogą pojawiać się wskutek podawania jednorazowo bardzo dużych dawek żelaza, co powoduje, że przez pewien czas jego odpowiednie stężenie w zbiorniku może być znacznie przekroczone.

Codzienne dawkowanie pozwala akwaryście na obserwowanie zmian zachodzących w zbiorniku w stosunkowo krótszym czasie, co umożliwia podjęcie lepszej decyzji o zwiększeniu lub zmniejszeniu suplementacji w zależności od postrzeganych warunków. W przypadku rzadszego dozowania preparatu, np. raz na siedem dni, powyższe obserwacje są trudniejsze lub nawet niemożliwe do przeprowadzenia, ponieważ zachodzące w zbiorniku zmiany są zbyt gwałtowne ażeby można je było odnieść do rzeczywistego zapotrzebowania zbiornika na żelazo.

Instrukcja użycia:

Przed użyciem dobrze wstrząsnąć. Przed suplementacją należy określić stężenia jonowe pierwiastków w celu osiągnięcia optymalnych rezultatów stosowania tego i podobnych preparatów.

Podstawowe stosowanie preparatu: Stosować 5 ml preparatu (jedną nakrętkę) na każde 187,3 l wody akwariowej raz na dwa dni lub wedle wymagań. Powyższa dawka odpowiada 1 ml (8 kroplom) preparatu na każde 37,9 l wody akwariowej. Stosując powyższe zalecenia, 250 ml preparatu wystarczy, aby uzdatnić do 9 463,5 l wody. Utrzymywać stężenie żelaza w wodzie w zakresie od 0,05 do 0,10 ppm.

Zaawansowane stosowanie preparatu: Przed suplementacją zbadać poziom stężenia żelaza w zbiorniku za pomocą dokładnego testu akwarystycznego. 1 ml preparatu Florin-Fe zwiększa całkowite stężenie żelaza [Fe2+/3+] w 3,785 l wody o 3,2 ppm. 1 kropla preparatu (z nakrętki od butelki o pojemności 250 i 500 ml) zwiększa stężenie żelaza [Fe2+/3+] w 3,785 l wody o 0,4 ppm, a w 75,7 l wody o 0,02 ppm.

Utrzymywać stężenie żelaza w wodzie w zakresie od 0,05 do 0,10 ppm.

Przed suplementacją żelaza należy upewnić się, że stężenie fosforanów w wodzie nie przekroczyło progu 0,05 ppm. Jeśli początkowe stężenie żelaza [Fe2+/3+] w akwarium wynosi poniżej 0,05 ppm, stosować preparat do momentu uzyskania pożądanego stężenia, nie przekraczając maksymalnej dziennej dawki w wysokości 1 ml preparatu na każde 37,85 l wody. Następnie dozować preparat raz dziennie lub raz na tydzień wedle potrzeb (szczegóły poniżej).

Dążyć do utrzymania stężenia żelaza [Fe2+/3+] w prawidłowym zakresie z maksymalnym odchyleniem +/- 0,02 ppm. Aby określić wielkość dawkowania preparatu po osiągnięciu pożądanego stężenia żelaza [Fe2+/3+] w wodzie, dokonywać pomiarów wielkości poboru pierwiastka w zbiorniku (tzn. mierzyć spadek stężenia żelaza), codziennie o tej samej porze przez 7-14 dni.

Aby określić dzienną (bardziej zalecana niż cotygodniowa) dawkę preparatu, należy:

obliczyć całkowitą ilość wody w systemie akwariowym (w galonach),
podzielić dzienny spadek poziomu żelaza [Fe2+/3+] przez 3,2,
pomnożyć tak uzyskany wynik przez liczbę wyrażającą ilość wody w zbiorniku w galonach (gdzie 1 galon = 3,785 l wody), w celu uzyskania wielkości dziennej dawki roztworu macierzystego w mililitrach, wymaganej do utrzymania stabilnego stężenia żelaza [Fe2+/3+] w zbiorniku.

Częstsze, codzienne stosowanie preparatu w odpowiednich dawkach, pozwala utrzymać bardziej stabilny poziom żelaza [Fe2+/3+] w wodzie (a w rezultacie stworzyć bardziej naturalny ekosystem) niż rzadsze dawkowanie, np. cotygodniowe, podczas którego ilość pierwiastka w wodzie osiąga poziom szczytowy jedynie tuż po podaniu preparatu i stopniowo zmniejsza się w kolejnych dniach tygodnia.

Szczegółowe informacje na temat powyższego suplementu firmy Brightwell Aquatics są dostępne na stronie internetowej www.brightwellaquatics.com.

Uwaga: Trzymać z dala od dzieci. Produkt nieprzeznaczony do spożycia przez ludzi.

Analiza gwarantowana (minimum):

0-0-0; Żelazo (Fe) (min): 1,20% (355 mg / 29,5 ml preparatu; 12 000 ppm)

Źródła składników odżywczych: glukonian żelaza(II), żelazo EDTA.

Pozostałe składniki: woda oczyszczona.

RATY PayU

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię - Florin-Fe 250ml Brightwell Aquatics

Florin-Fe 250ml Brightwell Aquatics