Kategorie produktów

Ostatnio przeglądane

Xport-BIO Cubes 250ml Brightwell Aquatics

Ultraporowate biologiczne medium filtracyjne w kształcie kostek, 250ml

Więcej szczegółów

24h

2 szt. na magazynie

Nowe

attention

Obniżyliśmy już cenę tego produktu na ile mogliśmy.

Twój dodatkowy rabat kumulacyjny nie wpływa na wysokość tej promocji, jednak zakup tego produktu wlicza się do sumy zamówień w systemie rabatowym.

37,80 zł / szt

-30%

54,00 zł

+3 pkt lojalnościowych

Kupując teraz ten produkt otrzymasz . Możesz je zamienić na kod rabatowy!


Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Doskonale nadaje się do szybkiego obniżenia stężenia amoniaku i azotynów w nawet najmocniej zagęszczonym systemie akwariowym.

Xport BIO Cubes:

Ultraporowate biologiczne medium filtracyjne w kształcie kostek o doskonałej wydajności.

Informacje ogólne:

  • Zastosowanie technologii „NanoIntelex” do stworzenia ulepszonego materiału wielkopowierzchniowego, umożliwiającego kolonizację dobroczynnych bakterii nitryfikacyjnych, mających wpływ na szybkie i skuteczne utlenianie amoniaku do azotynów i azotanów.
  • Najlepszy możliwy stosunek wielkości powierzchni kolonizacyjnej do objętości syntetycznego medium filtracji biologicznej.
  • Większa wydajność w stosunku do mediów konwencjonalnych – niższe wymagania powierzchniowe niezbędne do zaistnienia równoważnych procesów nitryfikacyjnych.
  • Doskonale nadaje się do szybkiego obniżenia stężenia amoniaku i azotynów w nawet najmocniej zagęszczonym systemie akwariowym.
  • Może być stosowany w połączeniu z produktami Xport NO3 Cubes oraz Xport PO4

Instrukcja użycia:

  • Przed użyciem produktu Xport BIO Cubes należy zastosować wstępną filtrację mechaniczną w celu usunięcia nierozpuszczonych zanieczyszczeń organicznych z wody, znacznie zwiększy to skuteczność całego procesu filtracyjnego.
  • Przepłukać kostki Xport-BIO w wodzie oczyszczonej lub świeżej wodzie o niskiej zawartości substancji rozpuszczonych. Następnie umieścić je w czystym pojemniku i zalać wodą akwariową pochodzącą ze zbiornika docelowego. Znajdujące się w pojemniku kostki Xport Bio Cubes zalać preparatem MicroBacter 7 w proporcjach 20 ml preparatu na każde 150 g medium filtracyjnego. Zamieszać ręką i tak przygotowaną „kąpiel” pozostawić na 24 godziny w temperaturze pokojowej. Wyjąć kostki Xport Bio Cubes z pojemnika i wylać wodę do akwarium. Następnie umieścić je w filtrze kanistrowym, reaktorze na media filtracyjne lub siatce filtracyjnej filtra workowego o efektywności 800 μm.
  • Zalecane natężenie przepływu: 1-3-krotność całkowitej objętości wody w zbiorniku na godzinę.
  • Nie stosować w filtrach fluidyzacyjnych. Raz lub dwa razy w miesiącu wyjąć około 1/3 całkowitej liczby kostek Xport Bio Cubes i przepłukać w pojemniku z wodą akwariową pochodzącą z podmiany wody. Następnie umieścić media filtracyjne z powrotem na swoim miejscu. Stosować 1 ml preparatu MicroBacter7 na ok. 76 l wody w akwarium w miejscu dużego przepływu wody.
  • Kostki Xport Bio Cubes nie są chemicznym medium filtracyjnym – muszą być zaszczepione odpowiednimi bakteriami w celu rozpoczęcia procesów nitryfikacyjnych. Zwykłe umieszczenie kostek Xport Bio Cubes w istniejącym akwarium pozwoli z czasem skolonizować media filtracyjne odpowiednimi szczepami bakterii.

RATY PayU

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię - Xport-BIO Cubes 250ml Brightwell Aquatics

Xport-BIO Cubes 250ml Brightwell Aquatics