Kategorie produktów

Ostatnio przeglądane

Nawóz ProScape Mg Macroelements 250ml JBL

JBL ProScape Mg Macroelement dostarcza wodzie akwariowej magnez w formie rozpuszczalnych soli magnezu.

Więcej szczegółów

Produkt chwilowo niedostępny!

Nowe

Możesz uzyskać 3% rabatu, ale wartość koszyka musi przekroczyć 500,00 zł.

32,40 zł / szt

+3 pkt lojalnościowych

Kupując teraz ten produkt otrzymasz . Możesz je zamienić na kod rabatowy!


Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Informacje:

Magnez jako centralny atom koordynujący chlorofilu odgrywa przewodnią rolę w procesie fotosyntezy, podczas wytwarzania przez roślinę energii z oświetlenia. Poza tym magnez przejmuje jeszcze inne ważne funkcje podczas sterowania aktywności enzymów i innych procesów przemiany materii w komórkach.  Ponieważ woda bieżąca używana do akwarium wykazuje różną zawartość magnezu, w zależności od jej pochodzenia, poleca się przed nawożeniem za pomocą JBL ProScape Mg Macroelements sprawdzenie zawartości magnezu w wodzie za pomocą testu JBL Mg Test Set.

JBL ProScape Mg Macroelement dostarcza wodzie akwariowej magnez w formie rozpuszczalnych soli magnezu. Dzięki temu rośliny akwariowe otrzymują dostateczną ilość magnezu w odpowiedniej formie.

1 ml JBL ProScape Mg Macroelements zawiera 

 dodanie 5 ml na 100 l wody akwariowej 

 wytwarza następujące wartości

12,5 mg magnezu  0,625 mg/l magnezu

Jak dozować JBL ProScape Mg Macroelements?

Normalne dozowanie w akwarium o mocnym oświetleniu (moc oświetlenia >= 1 W / l) wynosi: 6 ml / 100 l wody, w akwariach o lekkim oświetleniu dozowanie wynosi 2 ml/100 l wody. Należy również zwrócić uwagę na zaopatrzenie w dwutlenek węgla. Poniższa tabela wskazuje polecane wartości do nawożenia, w zależności od sytuacji w akwarium:

Aby dokładnie zdefiniować potrzebną ilość nawozu w zależności od wartości wyjściowych wody należy użyć kalkulatora dozowania, dostępnego w internecie: http:// www.proscape.de. Ponieważ nie można dokładnie przewidzieć zużycia fosforanu należy regularnie kontrolować jego zawartość w wodzie, za pomocą JBL Mg Test Set, szczególnie każdorazowo przed następnym dozowaniem.

Plik do pobrania:

Instrukcja.pdf

RATY PayU

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię - Nawóz ProScape Mg Macroelements 250ml JBL

Nawóz ProScape Mg Macroelements 250ml JBL