Kategorie produktów

Ostatnio przeglądane

Replenish 100ml Seachem

Mieszanka soli. Pojemność: 100ml.

Więcej szczegółów

24h

1 szt. na magazynie

Nowe

Możesz uzyskać 3% rabatu, ale wartość koszyka musi przekroczyć 500,00 zł.

12,90 zł / szt

+1 pkt lojalnościowy

Kupując teraz ten produkt otrzymasz . Możesz je zamienić na kod rabatowy!


Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Mieszanka soli zaprojektowana do odwzorowania naturalnego środowiska amerykańskich pielęgnic.

Właściwości:

  • Uzupełnia niezbędne minerały usunięte przez RO / D
  • Niezbędny, aby zapobiec stresowi osmotycznemu i szokowi osmotycznemu
  • Przywraca i utrzymuje poziom GH

Opis:

Replenish  jest zastrzeżoną mieszanką soli zaprojektowaną do uzupełniania fizjologicznie istotnych minerałów, które są usuwane przez odwróconą osmozę lub filtrację dejonizacyjną. Replenish  przywraca ogólną twardość (GH) za pomocą zrównoważonej mieszanki soli "miękkich" (sodu, potasu) i "twardych" (wapnia, magnezu). Przywrócenie zawartości minerałów jest niezbędne, ponieważ całkowity brak minerałów spowoduje stres osmotyczny u tych gatunków, których systemy osmoregulacji są dostosowane do zmineralizowanego środowiska. Poważny stres osmotyczny może doprowadzić do szoku osmotycznego, który doprowadzi do szybkiej śmierci.

Stres i szok osmotyczny:

Wstrząs osmotyczny może być skutkiem rozpadu osmoregulacji spowodowanego nieodpowiednim składem chemicznym wody. Może być również spowodowany zwiększoną przepuszczalnością skóry wynikającą z choroby lub urazu. Osmoregulacja umożliwia rybom zachowanie właściwej równowagi soli i wody w organizmie, co jest niezbędne do stworzenia optymalnych warunków dla różnych procesów fizjologicznych i biochemicznych. U wszystkich gatunków ryb osmoregulacja została opracowana w sposób umożliwiający zachowanie właściwej równowagi soli i wody o takim składzie chemicznym jak występujący w ich naturalnym środowisku. Jeśli osmoregulacja zostanie zakłócona ze względu na niekorzystne warunki (stres osmotyczny), lub nagłą zmianę składu chemicznego wody (wstrząs osmotyczny), ryby mogą nie być w stanie fizjologicznie sobie z tym poradzić. Przewlekły stres osmotyczny może ostatecznie doprowadzić do śmierci ryby, a wstrząs osmotyczny może spowodować jej nagłą śmierć.

Występuje, gdy ryby są trzymane w wodzie o nieodpowiednich poziomach minerałów (zbyt wysokie lub zbyt niskie). Stres osmotyczny dotyka najbardziej ryby, których naturalne środowisko jest bogate w minerały, i które są trzymane w akwarium o niskim poziomie minerałów, ponieważ wzrasta różnica między płynami wewnętrznymi ryb i otaczającym je środowiskiem (wodą). Takie ryby mają mniej skuteczną osmoregulację niż te, które są fizjologicznie przystosowane do wody o niskim poziomie minerałów. Dlatego nie są w stanie poradzić sobie z przeciążeniem osmoregulacji.

Dawkowanie:

Dodaj 5 ml (1 nakrętka) Replenish do 40 L wody, aby podnieść GH o 1 meq / L (2.8 dGH). Zalecany poziom przywrócenia do wody DI lub RO to 1-2 meq / L, czyli 5 ml na każde 20-40 L.

Gwarantowana analiza:

Wapń (min) 13.00%
Wapń (max) 14.00%
Magnez (Min) 1.20%
Potas (Min) 0.12%
Sod (Min) 0.60%
Sod (Max) 0.70%

RATY PayU

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię - Replenish 100ml Seachem

Replenish 100ml Seachem