Kategorie produktów

Ostatnio przeglądane

Promocje

Obniżka! Florin-P 125ml Brightwell Aquatics

Florin-P 125ml Brightwell Aquatics

Suplement fosforu nieorganicznego, 125ml

Więcej szczegółów

24h

2 szt. na magazynie

Nowe

attention

Obniżyliśmy już cenę tego produktu na ile mogliśmy.

Twój dodatkowy rabat kumulacyjny nie wpływa na wysokość tej promocji, jednak zakup tego produktu wlicza się do sumy zamówień w systemie rabatowym.

16,09 zł / szt

-30%

22,99 zł

+1 pkt lojalnościowy

Kupując teraz ten produkt otrzymasz . Możesz je zamienić na kod rabatowy!


Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Skoncentrowane źródło fosforu nieorganicznego przeznaczone do stosowania w akwariach roślinnych.

Florin-P:

Suplement fosforu nieorganicznego do wszystkich akwariów roślinnych.

Informacje ogólne:

  • Skoncentrowane źródło fosforu nieorganicznego przeznaczone do stosowania w akwariach roślinnych.
  • Owoc obszernych badań nad roślinami wodnymi oraz ich zapotrzebowaniem na składniki odżywcze.

Informacje szczegółowe:

Spośród trzech podstawowych makroskładników potrzebnych roślinom do prawidłowego rozwoju, fosfor wymagany jest w najmniejszych ilościach. W niektórych środowiskach wodnych charakteryzujących się niewielką ilością dostarczanych składników odżywczych, niskie stężenia fosforu mogą wpływać na obniżenie zdolności u roślin do pobierania i wykorzystywania składników odżywczych z otoczenia, co przekłada się na spowolnienie lub wręcz zahamowanie ich rozwoju.

Nawet w ekosystemach charakteryzujących się z pozoru doskonałym przepływem wody oraz idealnymi warunkami fizyczno-chemicznymi (np. intensywnym oświetleniem, odpowiednim pH i optymalną temperaturą wody, odpowiednią ilością węgla organicznego, wystarczającą ilością azotu, potasu i niezbędnych mikroskładników), brak dostatecznego źródła fosforu spowoduje niemożliwość rozwinięcia się bujnej i szybkorosnącej roślinności.

Można więc powiedzieć, że w tego typu środowiskach, fosfor jest kluczowym elementem umożliwiającym odblokowanie potencjału roślin do poboru składników odżywczych i osiągnięcia prawidłowego rozwoju. Analogicznie, nadmiar fosforu w takich ekosystemach wodnych może spowodować błyskawiczny wzrost i rozwój alg.

Zasadniczo, utrzymywanie proporcji składników w zbiorniku na poziomie około 10 ‒ 20 cząsteczek azotu na 1 cząsteczkę fosforu sprzyja zrównoważonemu rozwojowi roślin, nie powodując bujnego wzrostu alg. Wraz ze spadkiem wartości wynikających ze stosunku N:P w zbiorniku (innymi słowy, wraz ze wzrostem ilości fosforu względem azotu), rośnie prawdopodobieństwo nadmiernego i błyskawicznego rozwoju alg. Powyższe przykłady można także odnieść do zbiorników z dużym zagęszczeniem roślin, zamieszkiwanych przez małą liczbę ryb i/lub bezkręgowców posiadających zdolność przemieszczania się (np. krewetek akwariowych).

Stosowanie preparatu Florin-P pozwala dostarczyć akwariom roślinnym źródło fosforu w odpowiedniej, czystej formie. Nie przedawkowywać preparatu, dzięki czemu możliwe będzie szybkie wykrycie i rozpoznanie oznak nadmiaru fosforu w zbiorniku.

Utrzymywanie zrównoważonej suplementacji fosforem pozwala kontrolować tempo wzrostu zdrowych roślin oraz zrozumieć zależność pomiędzy szybkością rozwoju poszczególnych roślin względem panujących w akwarium warunków fizycznych, takich jak intensywność oświetlenia, stopień zacienienia i przepływ wody, który nie jest jednakowy w całym zbiorniku. Ilość związków fenolowych wydzielanych przez wyższe rośliny może zwiększać się wraz ze wzrostem stopnia dojrzałości akwarium, co pozwala na lepszą kontrolę rozwoju alg w naturalny sposób.

Utrzymanie wspomnianych powyżej proporcji N:P pomaga w zachowaniu należytego zdrowia roślin, jednakże należy pamiętać, że każdy zbiornik może charakteryzować się nieco innym, indywidualnym zapotrzebowaniem na fosfor i azot, w zależności od ilości wprowadzanych i zużywanych składników odżywczych. Wielkość dawki preparatu Florin-P i wielkość suplementacji azotem (np. stosując preparat FlorinGro) powinny być korygowane w zależności od postrzeganych, aktualnych potrzeb roślin.

Instrukcja użycia:

Przed pierwszym użyciem preparatu należy dokładnie przeczytać poniższe instrukcje, zalecenia i wskazówki. Przed zastosowaniem preparatu Florin-P w dojrzałym akwarium należy zmierzyć stężenie fosforanów w zbiorniku za pomocą dokładnego testu na obecność fosforanów lub skalibrowanego przyrządu pomiarowego w celu określenia wielkości dawki suplementu.

Uważać, aby nie przedawkować preparatu. Stosować jedynie odmierzone dawki. Podawanie nadmiernych dawek preparatu może spowodować niekontrolowany rozrost alg, zwłaszcza w dobrze oświetlonych, dojrzałych akwariach.

Przez pierwsze 4-6 tygodni stosowania, dozować 1 kroplę preparatu Florin-P na 75,7 l wody dziennie. Po tym czasie dokonać korekty dawki w zależności od postrzeganego zapotrzebowania na fosfor.

1 kropla preparatu (około 0,05 ml) podnosi całkowite stężenie fosforu w 3,785 l wody o około 0,02 ppm, co przekłada się na wzrost stężenia fosforanów o około 0,06 ppm. 1 ml preparatu Florin-P podnosi całkowite stężenie fosforu w 3,785 l wody o około 0,40 ppm, co przekłada się na wzrost stężenia fosforanów o około 1,23 ppm.

Bez względu na wielkość stosowanej dawki lub metodę podawania produktu, przez pierwszych kilka tygodni stosowania suplementu fosforu należy obserwować akwarium pod kątem wystąpienia oznak pojawienia się niepożądanych alg. W razie konieczności dokonać korekty wielkości dawki.

Codzienne dawkowanie preparatu przynosi lepsze rezultaty w kontekście utrzymania stabilnego stężenia fosforu w wodzie niż rzadsza suplementacja.

Preparat Florin-P nie jest znaczącym źródłem potasu.

Uwaga: Trzymać z dala od dzieci. Produkt nieprzeznaczony do spożycia przez ludzi.

Analiza gwarantowana:

0-0,35-0; Całkowite stężenie fosforanów (P2O5) (min): 0,347%

Składniki:

Źródła składników odżywczych: difosforan potasu o wysokim stopniu czystości USP.
Pozostałe składniki: woda oczyszczona.

RATY PayU

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię - Florin-P 125ml Brightwell Aquatics

Florin-P 125ml Brightwell Aquatics