Kategorie produktów

Ostatnio przeglądane

Kordon Mist-Air [duże bąbelki]

Kamień napowietrzajacy, wytwarza duże bąbelki.

Więcej szczegółów

Produkt chwilowo niedostępny!

Nowe

Możesz uzyskać 3% rabatu, ale wartość koszyka musi przekroczyć 500,00 zł.

9,00 zł / szt

Nie ma punktów za ten produkt.


Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji
Kamienie KORDON MIST AIR AQUARIUM AIRSTONES to najwyższej jakości „napowietrzacze” wody przeznaczone do akwariów i stawów. Z powodzeniem mogą być stosowane zarówno w akwarystyce ogólnej, jak i tej wyspecjalizowanej, przez wymagających hodowców, którzy oczekują wydajnego i nieprzeciętnie trwałego produktu najwyższej klasy.

Wykorzystanie struktury składającej się z niemalże idealnie jednakowych szklanych kulek sklejonych ze sobą żywicą w specjalnie opatentowanej technologii, pozwala zapewnić doskonałe, niezawodne i długotrwałe działanie. Kamienie napowietrzające Mist-Air Air Stones to zupełnie nowy standard wydajności i wytrzymałości, który bije na głowę tradycyjne „napowietrzacze” zbudowane z drewna, piasków kwarcowych czy plastiku porowatego. Podczas gdy tradycyjne kamienie napowietrzające szybko kruszą się lub zwyczajnie przestają działać, Mist-Air Air Stones są w stanie wytrzymać procesy kruszenia i niszczenia nawet po długotrwałym użytkowaniu. Konstrukcja oparta na specjalnej technologii produkcji szklanych pereł jest niezwykle wytrzymała.

Zazwyczaj jedynym elementem, który po pewnym czasie użytkowania może wymagać wymiany jest przezroczysta rurka powietrzna. Można ją zastąpić sztywnym plastikowym wężykiem o dowolnej długości i średnicy 3/16". Stworzone z maleńkich, jednolitych kuleczek wykonanych ze szkła stapianego;
 niezwykle wytrzymałe, trwałe, bezwładne, nietoksyczne;
 wytwarzają równomierne, wysoko wydajne pęcherzyki powietrza;
 niezawodne działanie jako napowietrzacz wody;
 łatwe w czyszczeniu, odporne na zatykanie się;
 wyprodukowany w U.S.A.


Wskazówki do użycia

Kamienie napowietrzające MIST AIR firmy Kordon mogą być podłączone do każdej zwykłej pompy akwariowej (począwszy od najmniejszej pompy wibracyjnej obsługującej jeden zbiornik, po największe jednostki przemysłowe obsługujące setki akwariów na raz) za pomocą standardowego wężyka elastycznego o średnicy zewnętrznej 1/4". Przeźroczysta i sztywna rurka powietrzna wciśnięta w kamienie napowietrzające MIST AIR jest do nich idealnie dopasowana i zwęża się u ich nasady. Rurkę można wyciągnąć i usunąć za pomocą obcęgów, jednakże trzeba uważać, aby nie spowodować uszkodzenia samego napowietrzacza. Jeśli zauważymy nieszczelność w obrębie nasady rurki, należy ją wcisnąć nieco głębiej lub zwyczajnie wymienić na nową. W razie konieczności zastosowania dłuższych oraz nieruchomych połączeń, zwłaszcza w przypadku posiadania wysokich akwariów, napowietrzacz MIST AIR może być podłączony z wężem przedłużającym zarówno w sposób pośredni, tj. poprzez rurkę powietrzną, jak i bezpośredni, tj. z jej pominięciem.

Z uwagi na jednolite kanaliki powietrzne pomiędzy szklanymi kulkami, kamienie napowietrzające MIST AIR firmy Kordon są znacznie dłużej odporne na zatykanie niż zwykłe kamienie napowietrzające. Same kanaliki można łatwo oczyścić poprzez dokładne wysuszenie napowietrzacza i wydmuchanie z niego resztek okruszków i zanieczyszczeń. Napowietrzacz można również przepłukać pod gorącą wodą i następnie osuszyć. Wreszcie, można go namoczyć w łagodnym roztworze wybielacza (w stosunku wody do wybielacza 4:1), dokładnie wypłukać pod bieżącą wodą i osuszyć przed powtórnym użyciem.

Zasada działania

Kamienie napowietrzające MIST AIR AIRSTONES są dostępne w trzech wersjach - w zależności od stopnia porowatości, wytwarzają różnej wielkości pęcherzyki powietrza (drobne, średnie, grube). Należy jednak pamiętać, że powyższe trzy stopnie porowatości nie są jedynie wyznacznikiem wielkości pęcherzyków powietrza. Każdy z trzech rodzajów kamieni napowietrzających charakteryzuje się innym, wyższym lub niższym, ciśnieniem wstecznym. Produkty z serii Coarse MIST AIR charakteryzują się najniższym ciśnieniem wstecznym i jednocześnie potrzebują najniższego ciśnienia powietrza, aby działać. Tym samym, mogą one współpracować już z najmniejszymi pompami powietrza generującymi niskie ciśnienie. Produkty z serii Coarse MIST AIR sprawdzą się najlepiej na dużych głębokościach, gdzie potrzeba niewielkiego przeciwciśnienia do wytworzenia pęcherzyków powietrza. Produkty z serii Medium MIST AIR charakteryzują się średnim ciśnieniem wstecznym, zaś te z serii Fine MIST AIR - najwyższym. Gdy jedna pompa obsługuje kilka kamieni na raz, „napowietrzacze” z serii Coarse MIST AIR wymagają największej pracy przy regulacji poziomu powietrza. Kamienie napowietrzające Medium MIST AIR wymagają jej nieco mniej, zaś te z serii Fine MIST AIR - najmniej.

Kamienie napowietrzające Coarse MIST AIR charakteryzują się szerokim spektrum zastosowania, dużą trwałością i posiadają szereg innych istotnych zalet. Ze wszystkich trzech serii, są najłatwiejsze do czyszczenia. Wytwarzane przez nie pęcherzyki, z uwagi na swój największy rozmiar, doskonale sprawdzają się w usuwaniu szkodliwych gazów (takich jak np. dwutlenek węgla) z wody. Z uwagi na to, że są one w stanie wyprzeć największą ilość wody, kamienie Coarse MIST AIR są najlepszymi „napowietrzacze” stosowanymi do tworzenia kurtyn wodnych.

Jedną z zalet kamieni Medium MIST AIR jest to, że stanowią one niewątpliwy kompromis pomiędzy serią Coarse a serią Fine, zwłaszcza w kwestii wielkości bąbelków. Wielu akwarystów, z różnych względów, zwyczajnie woli średni rozmiar pęcherzyków powietrza w wodzie słodkiej.

Kamienie napowietrzające z serii Fine MIST AIR doskonale spisują się w wodzie morskiej i stanowią klasę samą w sobie. Wytwarzają w wodzie słonej niezwykle pożyteczną mgiełkę składającą się z maleńkich pęcherzyków powietrza, przez co tworzą warunki przypominające naturalne środowisko raf koralowych żyjących w kanałach przelewowych. Doskonale spisują się jako urządzenia zraszające i rozpryskujące, przez co mogą odgarniać zanieczyszczenia biologiczne oraz proteiny, przewyższając w ten sposób w działaniu drewniane kamienie napowietrzające starego typu. W wodzie słodkiej, kamienie z serii Fine MIST AIR wytwarzają pęcherzyki powietrza o takiej samej wielkości jak te z serii Medium MIST AIR. Charakteryzują się one jednak nieco większym ciśnieniem wstecznym.


Więcej informacji nt. akwariowych kamieni napowietrzających

Kamienie napowietrzające wprawiają powierzchnię wodę w nieustanny ruch i dostarczają rybom i bezkręgowcom wodnym niezbędnego do życia tlenu. Działanie kamieni sprawia, że na powierzchni tafli pojawia się nowa woda, dzięki której tlen zawarty w powietrzu przedostaje się do środka akwarium, a szkodliwe gazy, takie jak dwutlenek węgla, uchodzą na zewnątrz. Należy pamiętać, że to właśnie na powierzchni wody, czyli w miejscu gdzie wchodzi ona w kontakt z powietrzem, większość tlenu jest pochłaniana do wnętrza zbiornika.

Stężenie dostępnego w wodzie tlenu jest niezwykle ważne, ponieważ ciecze zawierają go bardzo mało. Powietrze składa się w 20% z tlenu, czyli zawiera 200.000 jego cząsteczek na milion. Woda to zupełnie inna sprawa. W normalnych warunkach, woda składa się w 0,0006% z tlenu, czyli zawiera 6 jego cząsteczek na milion. Jest to zaledwie 1/33333 wartości tlenu, jaka występuje normalnie w powietrzu! Oznacza to, że ryby oraz inne "oddychające w wodzie" zwierzęta wodne musiały wykształcić niezwykle sprawne mechanizmy pozyskiwania tlenu. Dla zachowania zdrowia, potrzebują one zwykle minimum 4 cząsteczek tlenu na milion, a optymalnie ponad 6. Warunki te są nawet bardziej rygorystyczne dla zwierząt morskich, ponieważ słona woda może nieść 2 cząsteczki tlenu na milion mniej niż woda słodka o takiej samej temperaturze. Im większa zawartość soli w wodzie, tym mniej w niej tlenu. Analogicznie, im większa temperatura wody, tym mniej w niej tlenu. Woda o temperaturze 21° C zawiera około 1 cząsteczkę tlenu na milion więcej aniżeli woda o tempraturze 30° C.

Kamienie napowietrzające utrzymują jednakową temperaturę w akwarium i poprzez ciągłe mieszanie wody, zapobiegają pojawieniu się termokliny. Termokliny to warstwy wody, które różnią się temperaturą w zależności od głębokości, na której się znajdują.

Dodatkowo, w ciągu nocy, rośliny wodne pobierają tlen w procesie oddychania i wydzielają dwutlenek węgla. W niektórych okolicznościach usunięcie zbyt dużej ilości tlenu może doprowadzić do uduszenia się niektórych zwierząt akwariowych, np. ryb. Kamienie napowietrzające, pracujące nieustannie, zatrzymują w wodzie tlen i usuwają z niej dwutlenku węgla, przez co zapewniają wodzie akwariowej odpowiednią równowagę gazową.

Dobre napowietrzenie wody jest bardzo ważnym czynnikiem dla zachowania właściwego funkcjonowania żyjących w niej organizmów. Jak wspomniano wcześniej, dwutlenek węgla jest usuwany z wody stosunkowo łatwo dzięki działaniu kamieni napowietrzających. Jednakże, absorpcja tlenu z powietrza do wody odbywa się już znacznie wolniej. Niekiedy, uzupełnienie znacznych ilości tlenu, zwłaszcza w wodzie akwariowej o znacznie uszczuplonych jego zapasach, może zająć nawet dwie godziny lub więcej.

Tlen może również osiągnąć niebezpiecznie niskie stężenie wskutek procesu rozkładu szczątków organicznych na dnie akwarium i osadzającego się osadu w nieco starszych akwariach. Co więcej, bakterie znajdujące się przy powierzchni akwarium oraz ich procesy konsumpcyjne w znaczny sposób obniżają poziom tlenu w wodzie. Napowietrzanie i wysoki poziom tlenu są więc bardzo ważnymi elementami filtracji biologicznej. Bakterie tlenowe potrzebują w biologicznym cyklu azotowym ogromnych ilości tlenu i jeśli jego stężenie w wodzie będzie niższe niż 1 cząsteczka na milion, ich czynności ustaną. W przypadku notorycznego spadku stężenia tlenu w wodzie, działalność bakterii tlenowych zostanie zastąpiona przez bakterie beztlenowe. Te, z kolei, są szkodliwe i produkują toksyczne substancje zagrażające zwierzętom wodnym. Właściwe funkcjonowanie bakterii filtra biologicznego zostanie więc zakłócone.

Oprócz standardowych metod napowietrzania, istnieje jeszcze szereg produktów, które pomagają rybom tymczasowo chronić się przed uduszeniem. W razie konieczności, poziom tlenu w akwarium można szybko i bezpiecznie podnieść stosując wodę utlenioną, którą można kupić w każdej aptece. Ryby, które były długo transportowane i ucierpiały w wyniku zatrucia azotanem, bądź wskutek methemoglobinemii (niezdolnością hemoglobiny do przyłączania i przenoszenia tlenu), mogą być leczone preparatem METHYLENE BLUE firmy Kordon.


Opis techniczny

Wyprodukowano z Tetraglasu, wyłącznie dla firmy KORDON - małe, okrągłe perły szklane sklejone żywicą w specjalnym, opatentowanym procesie technologicznym.

Wymiary kamienia napowietrzającego:

Długość kamienia napowietrzającego: 1,0" (2,6 cm)
Średnica kamienia napowietrzającego: 0,5" (1,3 cm)

Opis techniczny kamienia napowietrzającego:

Gęstość........................................................................ 1,6g/cm3
Wytrzymałość na zginanie....................................................... 2000-4500 funtów na cal kwadratowy
Objętość międzyziarnowa........................................................................ 27-32%
Wytrzymałość cieplna ....................................... 132°C ciągła, 232°C chwilowa

Średnica pora (maksimum):

Coarse MIST AIR .............................................................175 mikronów

Wymiary rurki powietrznej:

Długość rurki powietrznej............................................................... 1,5" (3,8 cm)
Średnica zewnętrzna rurki powietrznej............................................................... 0,195" (0,5 cm)
Średnica wewnętrzna rurki powietrznej................................................................ 0,135" (0,33 cm)Opis technicznyFirma Kordon zaopatruje akwarystów oraz posiadaczy stawów hodowlanych w potrzebne im produkty już od lat sześćdziesiątych XX wieku. Stawia na rozwój odpowiednich produktów oraz opracowanie niezbędnej dokumentacji, która pozwoli je optymalnie wykorzystywać. Wszystkie produkty firmy Kordon stosowane w akwarystyce są poparte wnikliwymi badaniami naukowymi, a także są dokładnie testowane jeszcze przed wypuszczeniem na rynek. Kontrola jakości produktów sprawowana jest nie tylko na etapie produkcji, ale również na etapie dystrybucji.


RATY PayU

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię - Kordon Mist-Air [duże bąbelki]

Kordon Mist-Air [duże bąbelki]