Kategorie produktów

Ostatnio przeglądane

JBL TEST MG/CA - MAGNEZ/WAPŃ

KOMPLETNY TEST DO WODY NA ZAWARTOŚĆ MAGNEZU I WAPNIA W WODZIE SŁONEJ

Więcej szczegółów

24h

1 szt. na magazynie

Nowe

Możesz uzyskać 3% rabatu, ale wartość koszyka musi przekroczyć 500,00 zł.

73,80 zł / szt

Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 67,90 zł

+7 pkt lojalnościowych

Kupując teraz ten produkt otrzymasz . Możesz je zamienić na kod rabatowy!


Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji
JBL TEST MG/CA

Kompletny test do wody na zawartość magnezu i wapnia.

Cechy testu JBL:

Produkt firmy JBL Test - Set Mg + Ca jest łatwym w zastosowaniu testem w postaci kropel, służącym do pomiaru zawartości magnezu i wapnia w wodzie morskiej. Ponieważ zawartość magnezu można zmierzyć tylko poprzez sumę zawartości magnezu i wapnia, oczywistym było złożenie obu testów w jedno opakowanie. Zawartość magnezu otrzymuje się więc poprzez proste odjęcie zawartości wapnia od otrzymanej sumy Mg + Ca.
 
 

 Dlaczego należy mierzyć zawartość Mg?

Tak bardzo lubiane i podziwiane w akwariach rafowych krasnorosty wapienne oraz bezkręgowce posiadające szkielety lub skorupy wapienne, potrzebują do wytwarzania swych skorup lub szkieletów, oprócz wapnia, wystarczającej ilości magnezu. Do tych zwierząt należą oprócz korali twardych również korale miękkie, gąbki, jeżowce, raki, muszle, ślimaki, itp. Zawartość magnezu w akwarium o wodzie morskiej powinna wynosić ok. 1200 mg/l, jak wykazały pomiary przeprowadzone przez biologów firmy JBL w basenie ciepłych mórz między pacyfikiem a oceanem indyjskim.


Dlaczego należy mierzyć zawartość Ca?

Zwierzęta niższego rzędu (korale, muszle i tp.) oraz algi wapienne potrzebują w wodzie morskiej wystarczającej ilości wapnia do bezproblemowego wzrostu i rozwoju. Naturalna zawartość wapnia w morzu wynosi ok. 400 - 420 mg/l. Aby wapno mogło być optymalnie wykorzystane przez organizmy wodne musi występować w wodzie również anion węglowodorowy (HCO3-), w odpowiedniej ilości. Z tego też względu bezwartościowe jest dodawanie związków wapnia bez HCO3-, jak np. chlorku wapnia (CaCl2). Za optymalną zawartość wapnia w wodzie morskiej uważana jest wartość 420 - 440 mg/l.


 

 

Oferowane przez nasz sklep akwarystyczny testy przeznaczone są na polski rynek, zawierają polską instrukcję, są świeże i dobrej jakości.

 

RATY PayU

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię - JBL TEST MG/CA - MAGNEZ/WAPŃ

JBL TEST MG/CA - MAGNEZ/WAPŃ