Kategorie produktów

Ostatnio przeglądane

Promocje

Xport NO3 Brick Brightwell Aquatics

Ultraaktywne wysokowydajne medium denitryfikacyjne w kształcie cegły

Więcej szczegółów

24h

1 szt. na magazynie

Nowe

attention

Obniżyliśmy już cenę tego produktu na ile mogliśmy.

Twój dodatkowy rabat kumulacyjny nie wpływa na wysokość tej promocji, jednak zakup tego produktu wlicza się do sumy zamówień w systemie rabatowym.

181,30 zł / szt

-30%

259,00 zł

+18 pkt lojalnościowych

Kupując teraz ten produkt otrzymasz . Możesz je zamienić na kod rabatowy!


Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Znacząco zmniejsza ilość fosforanów i rozpuszczonych substancji organicznych.

Xport NO3 Brick:

Ultraaktywne wysokowydajne medium denitryfikacyjne w kształcie cegły, wzbogacone o siarkę elementarną.

Informacje ogólne:

 • Najwyższy ze wszystkich dostępnych na świecie mediów filtracyjnych stopień porowatości oraz największa powierzchnia filtracyjna w stosunku do wagi i objętości produktu.
 • Zapewnia dużą powierzchnię do efektywnej kolonizacji przez bakterie denitryfikacyjne. Wzbogacone domieszkami siarki, aby działać jako donor elektronów w celu przyspieszenia procesu redukcji nieorganicznych form azotu w zbiornikach słodkowodnych, morskich oraz stawach.
 • Ponad 6600 m2 powierzchni medium filtracyjnego na każdy 1 litr wody. Jedna cegła daje ponad 9290 m2 powierzchni użytkowej pod kolonizację bakterii.
 • Znacząco zmniejsza ilość fosforanów i rozpuszczonych substancji organicznych.
 • Bardzo duża porowatość medium umożliwia absorpcję wody, dzięki czemu pozostaje ono wilgotne przez wiele dni po wyjęciu z filtra, zapewniając bakteriom przetrwanie na wypadek awarii sprzętu i konieczności jego naprawy.
 • Zawiera domieszki aragonitu w celu buforowania pH do poziomu optymalnego dla rozwoju pożytecznych bakterii, jednocześnie zapobiegając wzrostowi kwasowości, której zbyt wysoki poziom mógłby doprowadzić do wyniszczenia bakterii i obniżenia wydajności filtra (co zdarza się w przypadku konkurencyjnych produktów).

Dostępne rozmiary:

22,86 cm x 11,43 cm x 6,35 cm

Instrukcja użycia:

 • Używać 1 cegły XPort NO3 Brick na każde 3800 l wody w akwarium. Stosować większą ilość produktu przy większej ilości zanieczyszczeń. Cegłę dobrze przepłukać wodą akwariową lub oczyszczoną wodą z kranu. W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów, skolonizować medium bakteriami, stosując preparaty FlorinBacter, MicrōBacter7 lub MicrōBacterCLEAN, zgodnie ze wskazówkami dla danego typu zbiornika. Umieścić cegłę XPort NO3 Brick w plastikowym pojemniku, napełnić pojemnik wodą akwariową, dodać pełną zalecaną dawkę dowolnego z powyższych preparatów w zależności od wielkości akwarium. Pozostawić na jedną noc po czym umieścić tak skolonizowaną cegłę XPort NO3 Brick w w filtrze. Wodę z pojemnika można wlać z powrotem do akwarium.
 • Przed użyciem medium XPort NO3 Brick, zaleca się zastosowanie gąbki, cienkiej włókniny filtracyjnej lub innego rodzaju filtracji mechanicznej, aby zapobiec zapchaniu się medium substancjami organicznymi.
 • Aby osiągnąć najlepsze możliwe rezultaty, należy również zastosować dobre źródło węgla wspierające rozwój bakterii, np. takie produkty firmy Brightwell Aquatics jak: bioaktywny granulat Katalyst lub płynne preparaty Reef BioFuel i Florin Axis.

Informacje dodatkowe:

 • Można stosować więcej cegieł XPort NO3 Brick na raz, niż wynika to z zaleceń producenta. Nie spowoduje to zbyt intensywnej filtracji, gdyż rozwój bakterii ograniczają samoistnie parametry zbiornika .
 • Zaleca się użycie jednej, całej cegły nawet w mniejszych systemach akwariowych o pojemności od 190 litrów. W akwariach o pojemności poniżej 190 l, zaleca się użycie kostek Xport NO3 Cubes.
 • Dla celów nitryfikacji lub usunięcia związków amoniaku i azotynów z wody, zaleca się stosowanie cegły do osiedlenia przez bakterie tlenowe lub dla osiągnięcia najlepszych rezultatów umieszczenie jej powyżej linii wody. W tym celu należy umieścić cegłę w taki sposób, aby znajdowała się powyżej poziomu wody, a następnie przepuścić przez nią niewielki strumień wody. Nie jest wymagane ani pożądane, aby przepuszczać przez cegłę całą ilość wody wypływającą z filtra.
 • Optymalny przepływ wody zawiera się w przedziale od 40 do 80 litrów na godzinę. Należy wyregulować w filtrze przepływ wody tak, aby przenikała ona przez cegłę, nie zaś spływała po jej powierzchni dookoła. Należy również pamiętać, że eliminowanie azotanów następuje wskutek procesów beztlenowych, a więc ograniczona ilości tlenu docierająca do cegły wpływa pozytywnie na proces usuwania tychże związków z wody. Jeśli to możliwe, należy zamontować cegłę w sumpie, poniżej powierzchni wody, w miejscu o bardzo niskim przepływie wody.
 • Aby zastosować jedną cegłę do dwóch celów, tj. nitryfikacji tlenowej i denitryfikacji beztlenowej, należy zamontować ją poniżej powierzchni wody i ustawić przepływ wody na poziomie średnim. Bakterie rozwijające się na górnej, około 6-milimetrowej, warstwie cegły, to bakterie aerobowe, które będą zużywać cały tlen, w związku z czym wewnątrz cegły będą zachodzić procesy anaerobowe, czyli beztlenowe, gdzie rozwiną się bakterie denitryfikacyjne. Dzięki takiemu zabiegowi możliwe będzie zaistnienie zarówno procesów nitryfikacyjnych na powierzchni medium, jak i procesów denitryfikacyjnych w jego wnętrzu.
 • Cegła XPort NO3 Brick umożliwia jednoczesne stosowanie filtracji tlenowej i beztlenowej, ale tam, gdzie zachodzi potrzeba zaistnienia głównie procesów nitryfikacyjnych zalecamy zakup cegły XPort BIO Brick i stosowanie jej zamiast cegły XPort NO3 Brick lub wraz z nią.
 • Jednym z ważnych parametrów w systemach morskich jest wymiana gazowa. Produkty z serii Xport są najlepszymi biologicznymi mediami filtracyjnymi na świecie, nie zapewniają jednak dobrej wymiany gazowej. W związku z tym zalecamy równoległe stosowanie tzw. biobali (lub biokul), których już niewielka liczba, po umieszczeniu w strudze głównego przepływu, usprawni funkcjonowanie całego systemu.

RATY PayU

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię - Xport NO3 Brick Brightwell Aquatics

Xport NO3 Brick Brightwell Aquatics