Kategorie produktów

Latest comments

Blog akwarystyczny

 • Nawożenie CO2 a pH wody w akwarium
  Nawożenie CO2 a pH wody w akwarium
  24169 wyświetleń polubień

  O ile znajomość zawartości rozmaitych pierwiastków w naszych akwariach nie jest konieczna, o tyle poznanie pH wody wydaje się być bardzo istotne, szczególnie gdy chcemy zająć się akwarystyką roślinną i wprowadzić do zbiornika nawożenie dwutlenkiem węgla. Nie bez znaczenia jest także odczyn wody, kiedy nasza pasja wchodzi na wyższy poziom niż hodowla najmniej wymagających ryb.

 • "Trawa" w akwarium
  "Trawa" w akwarium
  9663 wyświetleń polubień

  O ile pod pojęciem trawnika akwarystycznego kryje się całe mnóstwo roślin akwariowych, o tyle roślinek faktycznie przypominających trawę jest kilka, głównie z rodzaju Vallisneria i Eleocharis. Przyjrzyjmy się kilku gatunkom "trawek", które można z powodzeniem uprawiać w akwarium.

 • Jak wybrać odpowiednie podłoże?
  Jak wybrać odpowiednie podłoże?
  44655 wyświetleń polubień

  Dobór podłoża w akwarium jest bardzo istotny, od niego zależy bowiem, czy wybrane przez nas rośliny akwariowe będą miały odpowiednie warunki do rozwoju. Wpływa też na estetykę całego zbiornika, a jego najważniejsze funkcje to podtrzymywanie roślin i umożliwienie im prawidłowego wzrostu oraz dostarczanie substancji odżywczych w ilości wystarczającej do optymalnego rozwoju. Jak więc wybrać najlepszą opcję dla flory, jednocześnie nie szkodząc zwierzętom?

 • Jak wybrać sposób dozowania CO2?
  Jak wybrać sposób dozowania CO2?
  28611 wyświetleń polubień

  Dwutlenek węgla jest produktem oddychania tlenowego, niezbędnym do prawidłowego przeprowadzenia procesu fotosyntezy. Dlatego też jego odpowiedni poziom w wodzie akwariowej decyduje o stanie obsady roślinnej w naszych zbiornikach.

 • Sukces akwarium roślinnego
  Sukces akwarium roślinnego
  34924 wyświetleń
  1 Comment
  (5.0)
  polubień

  Każdy akwarysta zakładając akwarium marzy o tym aby zbiornik ten udało się utrzymać w doskonałej kondycji, aby rośliny akwariowe rosły bujnie i zdrowo a glony nie stały się nigdy uciążliwą plagą. Pytanie tylko jak tego dokonać? Czy istnieją jakieś sprawdzone metody i środki, aby ryzyko porażki zmniejszyć do minimum?

Showing 25 to 29 of 29 (3 Pages)